Yenilenebilir Enerji

Bir rüzgar santrali inşa etmek için ilk adım rüzgar türbinleri, enerji üretim sistemleri, dönüştürücü istasyonları, iletim hatları vb. inşa etmek gerekir. Bu projelerde, yapılarda ve tesislerde alüminyumun dayanıklılık ve hafiflik gibi özelliklerinden faydalanmak için alüminyum kullanılabilir. Örneğin, elektrik üretmek için kanatlar, kuleler ve konektörler alüminyum alaşımdan yapılabilir. Sistem ve konvertör istasyonundaki birçok parça, dolap ve braket de alüminyumdan yapılabilmektedir. Bakır telden yapılması gereken tel ve kabloların bir kısmı dışında kalan kısımlar alüminyum telden yapılabilir.

Yenilenebilir Enerji 1

Güneş enerjisi sistemleri, yoğunlaştırılmış güneş enerjisi (CSP), güneş termal emicileri ve fotovoltaik güneş pilleri (PV) olarak adlandırılan yaygın olarak kullanılan üç kategoriye ayrılır. Alüminyum, hafif ve taşıması kolay, güçlü ve sağlam ve ayrıca korozyona dayanıklı olduğu için güneş paneli yapıları için idealdir. Yüksek kaliteli yüzey işlemlerine sahip alüminyum, hassas spesifikasyonlara göre hızla kesilebilir, delinebilir ve uzunlukta kesilebilir; bu, PV panellerini zemine monte etmek için büyük bir avantaj sağlar.

Firmalara özel çizimlerle çalıştığımız için, ürünlerimiz hakkında bilgi talep etmek ve özel çizimlerinizi göndermek için sales@pantechalu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.